flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У житомирському Будинку правосуддя пройшли масштабні спільні навчання Служби судової охорони та поліції

02 лютого 2021, 09:27

30 січня у житомирському Будинку правосуддя, в приміщенні якого знаходяться Богунський та Корольовський районні суди міста, пройшли масштабні тактико-спеціальні навчання співробітників Служби судової охорони та управління Національної поліції.

У навчаннях, що відбулися з дотриманням протиепідемічних заходів, взяли участь керівництво та співробітники апарату Територіального управління Служби судової охорони у Житомирській області, співробітники підрозділу охорони, нештатна група швидкого реагування з числа співробітників комендантського взводу, представники підрозділу поліції особливого призначення управління Нацполіції, а також працівники судових установ.

Начальник управління полковник Служби судової охорони Геннадій Герасимчук перед вишикуваним строєм віддав команду приступити до навчань. Їх головним завданням є відпрацювання взаємодії нарядів з підрозділами управління та правоохоронними органами.

«У сьогоднішніх навчаннях задіяні десятки учасників. Сьогодні тут практично в повному складі перебувають співробітники та працівники апарату управління, частина з яких гратиме роль порушників порядку. Місце проведення вибране не випадково – у Будинку правосуддя одночасно працюють два районних суди Житомира, де розглядається величезна кількість судових справ», - зауважує полковник Служби Геннадій Герасимчук.

Звучить інструктаж, тема та мета навчань, кілька хвилин на екіпірування співробітників – і починається відпрацювання першої ввідної задачі: навколо будівлі суду здійснюють мирне зібрання громадські активісти. До них приєднується група агресивно налаштованих людей, що намагаються проникнути до приміщення суду. Співробітники групи швидкого реагування демонструють практичні прийоми відтиснення порушників громадського порядку та розблокування входу до приміщення суду, після чого працівники поліції відводять порушників до поліцейського автомобіля.

Наступні завдання відпрацьовуються у приміщенні суду та в залі судових засідань, де, за легендою, розгорається агресивний протест та звучать погрози на адресу судді. Судова охорона зі щитами забезпечує коридор та розпочинає евакуацію судді та інших членів судового засідання. Порушників передають до рук правоохоронців.

«Подібні ситуації можуть виникати в кожному суді, а припинення проявів неповаги до суду, забезпечення особистої безпеки суддів, працівників суду та всіх учасників судового процесу є найголовнішими завданнями Служби судової охорони», - зазначає заступник начальника управління полковник Служби Микола Юхимчук.

Керівник навчань, заступник начальника управління (зі служби) підполковник Служби Андрій Лозко, зауважує: подібні навчання для відпрацювання дій з охорони й безпеки судових установ Житомирщини проводитимуться й надалі, їх розклад узгоджений на нещодавній нараді з представниками правоохоронних органів, Національної гвардії України та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Головною метою таких навчань є вдосконалення алгоритму спільних дій підрозділів Служби судової охорони у разі виникнення різних форс-мажорних ситуацій: масових безладів під час розгляду резонансних справ, провокацій, виявлення в приміщенні суду та на його території небезпечних предметів, - зазначає начальник відділу організації охорони та підтримання громадського порядку підполковник Служби Анатолій Монзолевський.

Пресслужба Територіального управління Служби судової охорони у Житомирській області