flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

28 квітня - ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

28 квітня 2010, 09:00

28 квітня

ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

 

Шановні колеги!

Світова фінансова криза, яка продовжується і до тепер, без сумніву, негативно вплинула на процес трудової діяльності в Україні. У зв’язку з тим, що скорочуються витрати на охорону праці і промислову безпеку, збільшується ймовірність виникнення нещасних випадків та аварій на виробництві, профзахворювань, смертей і погіршення стану здоров’я працюючих. Наше спільне завдання не допустити росту травматизму і стабілізувати тенденцію до зниження його рівня не зважаючи на будь-які зміни економічної ситуації в країні.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам'яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими й канадськими трудящими в 1989 р. на згадку про працівників, що загинули  на роботі.

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення й розповсюдження культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Уперше він відзначався в 2003 році. У цей день більш ніж у ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на залучення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. За оцінками МОП, кожного дня у світі внаслідок нещасних випадків і захворювання на виробництві вмирає близько 5 тис. чоловік, досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйони випадків такої смертності.

День охорони праці в Україні відзначається відповідно до Указу Президента від 18.08.06р. №685/2006 р. 28 квітня у Всесвітній день охорони праці. Цей день дає нам ще одну можливість голосно сказати про проблеми охорони та гігієни праці, профілактики травматизму, професійних захворювань, те що не виникає із нічого, те що має причину. Користуючись нагодою є необхідність зазначити, що в Україні розроблено Національну програму поліпшення безпеки, гігієни праці, виробничого середовища, профілактики професійних захворювань та, на її виконання, відповідні міські  та районні програми. В ці програми включено актуальні питання охорони праці, виробничого середовища, які взято на контроль інспектуючими службами.

       Найголовнішим питанням є атестація робочих місць, за результатами якої плануються заходи щодо приведення робочих місць до нормативних актів, пільги та компенсації робітникам, формування колективних договорів. Важливим моментом в профілактиці профзахворювань є проведення попередніх при прийнятті на роботу медоглядів. Критерієм оцінки якості профілактичної роботи є відсутність професійних захворювань серед працюючих.

У відділеннях профілактики ТМО створено комп’ютерні бази даних результатів медоглядів, що дає можливість контролювати стан здоров’я працюючих, але час і накопичення бази даних вимагають впровадження нових програм обліку результатів медогляду. Значну роль має і особисте ставлення керівників до проблем створення здорових і безпечних умов праці, санітарно-побутового забезпечення працюючих. Щорічно на комісіях по життєзабезпеченню заслуховується питання виконання заходів обласних міських та районних програм, разом із фахівцями служби управління праці та соціального захисту населення, Дирекції фонду соціального захисту проводяться семінари-наради з фахівцями з охорони праці на яких аналізуються результати роботи з охорони праці, проводиться обмін думками, доводяться нові нормативно-правові акти з охорони праці.

Отже нормою нашого життя мають стати дотримання Законів та нормативно-правових актів з охорони праці, своєчасне виявлення і усунення недоліків, посилення відповідальності за стан охорони праці, порушення встановлених норм і правил, що зумовлюють нещасні випадки, професійні захворювання і аварії на виробництві.


    У  Всесвітній день дня охорони праці хочеться

побажати, щоб

робота та безпечна праця завжди залишались

                               суттю нашого життя.