Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Протягом звітного періоду до територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області надійшло 28 звернень. Начальником територіального управління на особистому прийомі звернення не розглядалися.
Із загальної кількості звернень, які надійшли на розгляд у звітному періоді заяви складали - 10, та 18 скарги, повторних звернення та колективних звернень не було.
За аналогічний період 2024 року до територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області надійшло 32 звернення громадян.
Аналіз статистичних даних про надходження звернень громадян у 2025 році свідчить про те, що їх кількість зменшилась на 4 звернення.
Всі звернення розглянуто в установлений законодавством термін та надано вичерпні обґрунтовані відповіді з роз’ясненнями питань, зазначених у скаргах та заявах.
На кінець звітного періоду нерозглянутих звернень не залишилось
До загальних місцевих судів Житомирської області за ІІ квартал 2025 року на розгляд надійшло 255 звернень.
Із загальної кількості звернень переважну більшість складають заяви та пропозиції – 240, та 15 скарги. Повторних та колективних звернень не було.
За попередній аналогічний період 2024 року на розгляді в загальних місцевих судах Житомирської області знаходилося 217 звернень.
Із загальної кількості звернень вбачається що в звітному періоді надійшло на 38 звернень більше ніж в попередньому.
В місцевих судах проводяться заходи щодо поліпшення стану справ, які спрямовані на забезпечення своєчасного і повного розгляду звернень громадян. Відповідальними за стан роботи зі зверненнями громадян у всіх судах визначені конкретні працівники, з якими проводяться навчання з підвищення їх професійних знань. Спрямовуються зусилля на проведення важливих організаційних заходів, систематичного вивчення стану організації роботи з розгляду звернень громадян, а отримані результати, з метою усунення виявлених недоліків та причин надходження скарг, обговорюються на оперативних нарадах, семінарських заняттях.
Всі звернення розглянуто у встановлений законодавством термін. Заявникам надано вичерпні відповіді з роз’ясненням питань, зазначених у скаргах та заявах.
На кінець звітного періоду нерозглянутих звернень не залишилось.
Більшість звернень надходило на тяганину при розгляді справ, на порушення процесуального законодавства та судові рішення. У ході перевірок виявлено, що тривалий розгляд справ обумовлений причинами, які не залежали від суддів (неявка учасників процесу, заявлені клопотання, не доставка підсудних, призначення експертиз тощо).
Звернень, які повернуто або залишено без розгляду з причин неналежного оформлення відповідно ст. 5 Закону України “Про звернення громадян”, не було.
По всіх зверненнях місцевими загальними судами Житомирської області проводились перевірки, громадянам надавались обґрунтовані, вичерпні письмові відповіді з роз’ясненням і посиланням на норми закону.
Організація роботи зі зверненнями в судах ведеться відповідно до вимог Закону України “Про звернення громадян”, Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об‘єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 р. № 348.
Кожне звернення оформляється в обкладинку і документи підшиваються у хронологічному порядку, аркуші провадження нумеруються і складається їх опис. Головами судів та їх заступниками ведуться журнали обліку особистого прийому громадян з організаційних питань. Письмові звернення, подані на особистому прийомі, реєструються на реєстраційно-контрольних картках та розглядаються відповідно до ЗУ «Про звернення громадян».
В місцевих загальних судах Житомирської області проводяться узагальнення роботи зі зверненнями громадян. Зазначені узагальнення зберігаються в наряді № 1,14 “Довідки про роботу суду з розгляду звернень громадян, доповідні записки та узагальнення за результатами вивчення цієї роботи”.
Територіальним управлінням ДСА в Житомирській області та місцевими загальними судами області щоквартально аналізується стан організації роботи з розгляду звернень громадян, вивчаються причини, які їх породжують та вживаються заходи щодо усунення.
Здійснюється контроль щодо недопущення порушень строків розгляду звернень. Інформація стосовно роботи з розгляду звернень громадян обговорюється на оперативних нарадах територіального управління.