flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Брусилівський районний суд Житомирської області отримав нове приміщення

23 червня 2015, 12:48

 19 червня 2015 року в смт. Брусилів Житомирської області відкрито нове приміщення районного суду.

У церемонії відкриття взяли участь: Голова Державної судової адміністрації України Холоднюк Зеновій Васильович; В. о. голови Житомирського апеляційного суду Гансецька Ірина Аркадіївна, Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України  в Житомирській  області Морей Василь Вікторович, Голова Брусилівської районної адміністрації Ніколайчук Олег Леонідович, Голова Брусилівського районної ради Шишковський Анатолій Леонідович, Голова Брусилівської районної ради 2006- 2014 років Габанець Володимир Васильович, Герой України, депутат Верховної Ради України попередніх скликань, колишній Київський міський голова Олександр Омельченко голови місцевиих загальних судів Житомирської області, представники засобів масової інформації та громадськості.

 

У Брусилівському районному суді судочинство здійснюють 3 судді, в апараті суду працює 15 працівників.

З 1991 року Брусилівський районний суд розміщувався у будівлі за адресою: смт. Брусилів, вул. Лермонтова, 3, загальною площею 147,8 кв.м, яка не відповідала вимогам до приміщень судів та згідно експертного звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій знаходилась в аварійному стані. Суд розміщувався  в шести кабінетах, був лише один зал для проведення судових засідань без вікон, три кабінети суддів, приміщення для архіву.

Старе приміщення суду

Починаючи з 2005 року  начальником територіального управління разом з головою Брусилівського районного суду велись переговори з органами місцевого самоврядування Брусилівського району щодо забезпечення Брусилівського районного суду приміщенням, яке б відповідало вимогам для здійснення судочинства.

У 2012 році вивільнились приміщення майнового комплексу колишньої Брусилівської районної лікарні. За поданням територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області рішенням Брусилівської районної ради № 194 від 15.11.2012 року надано згоду про передачу частини  майнового комплексу колишньої лікарні площею 659,1 км.м, що знаходиться за адресою смт. Брусилів, вул. Лермотова, 41/6, до сфери управління Державної судової адміністрації України для розміщення Брусилівського районного суду.

 У 2013-2015 роках проводилася реконструкція будівлі для розміщення Брусилівського районного суду, під час якої виконані ремонтні роботи даху та фасаду, перепланування та ремонт кімнат, встановлені нові енергозберігаючі пластикові вікна та підключено автономне газове опалення.

На сьогоднішній день після проведення реконструкції Брусилівський районний суд розташований у будівлі, пристосованій під потреби судової установи. У приміщенні суду облаштовано 3 кабінети суддів, 2 зали судових засідань, кімнати для канцелярії та працівників апарату суду, архів, приміщення серверної, кімнати для прокурора та адвоката, вестибюль з контрольно-пропускним пунктом, приміщення чергового підрозділу охорони та приміщення для конвою і 2 камери для утримання підсудних, проведено всі необхідні комунікації й установлено технічні засоби.

Зали судових засідань, робочі місця суддів та працівників апарату суду забезпечені новими меблями, комп’ютерною технікою та іншими засобами, необхідними для здійснення судочинства.

Голова ДСА України провів нараду з головами місцевих загальних судів, в якій взяли участь заступник голови апеляційного суду Житомирської області Ірина Гансецька, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області Василь Морей та керівники апаратів місцевих загальних судів. Під час наради було обговорено організаційне та фінансове забезпечення органів судової влади у світлі реформування судової системи України. Головними питанням робочої наради було обговорення положень Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, схваленої указом Президента України від 20 травня цього року. Зеновій Холоднюк також озвучив новели прийнятих у рамках стратегії реформування законів України "Про забезпечення права на справедливий суд" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", що набере чинності 1 вересня поточного року.

"Ми зобов’зані півищувати рівень довіри суспільства до судів не тільки через забезпечення громадянам вільного доступу до правосуддя, а й через створення належних умов роботи в судах для всіх учасників судових процесів", – наголосив Зеновій Васильович. Зі слів Голови ДСА України, ситуація ускладнюється ще й тим, що великі зусилля зараз докладаються для відновлення роботи судів, які переміщені із зони бойових дій в Луганській та Донецькій областях, на територію, контрольовану українською владою.  

Зеновій Холоднюк представив перспективи діяльності на 2015 рік, зазначивши, що питання збільшення кошторисних призначень на оплату праці у 2015 році планується за рахунок понадпланових надходжень судового збору до спеціального фонду державного бюджету. "Обсяг коштів, які можуть бути спрямовані на підвищення зарплати працівникам апарату, прямо залежатиме від понадпланових надходжень від сплати судового збору" - сказав Голова ДСА України. Зокрема, вже в червні 2015 року проведено чергове наближення видатків судам загальної юрисдикції на суму понад 55 мільйонів гривень. Зазначене дасть можливість у червні 2015 року забезпечити виплату  заробітної плати працівникам апаратів судів, середньомісячний розмір якої складає: для  місцевих судів усіх спеціалізацій – 4 000 гривень; для апеляційних судів усіх спеціалізацій – 4 500 гривень. Всього ж, з початку року, на оплату праці проведено наближення видатків судам загальної юрисдикції на суму в понад 176 мільйонів гривень. Сума наближених коштів буде відновлена за рахунок понадпланових надходжень від сплати судового збору, починаючи з серпня 2015 року.

А, загалом, очільник ДСА України переконаний, що в судовій системі повинен бути єдиний підхід до фінансового планування та фінансового забезпечення. "Має існувати чітка система як в стандартах матеріально-технічного забезпечення, так і в розподілі фінансових ресурсів", – наголосив Зеновій Васильович.

Він також інформував голів судів про те, що серед пріоритетних напрямків діяльності ДСА України на сьогодні є робота над визначенням науково обґрунтованого нормативу навантаження на суддю. "Від цього показника залежатиме і кількість працівників апаратів судів, допоки ж цієї норми регуляторними документами не визначено, складно говорити про ефективність роботи судів",  – сказав Зеновій Холоднюк.

Підбиваючи підсумки робочої наради, Голова ДСА України зазначив, що всі зусилля працівників судової системи мають зосереджуватися на забезпеченні справедливого судочинства і на гарантіях вільного доступу громадян до правосуддя.