flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Робоча група погодила пропозиції регіонів щодо зміни схеми місцевих судів Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської та Житомирської областей

25 травня 2021, 15:13

24 травня 2021 року відбулось чергове засідання робочої групи з підготовки законопроєкту стосовно зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів, що діє при Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики. Під час засідання розглянуто та погоджено пропозиції щодо зміни схеми місцевих судів Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської та Житомирської  областей.

Робочу групу очолює народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Павло Павліш. До її складу, окрім народних депутатів України, входять представники ДСА України, Ради суддів України, Вищої Ради правосуддя, Верховного Суду, Офісу Президента України, Міністерства внутрішніх справ України, апеляційних судів, експерти міжнародних партнерів з розвитку. У роботі цього засідання взяв участь тимчасово виконуючий обов’язки Голови ДСА України Олексій Сальніков.

При підготовці пропозицій щодо зміни схеми місцевих судів по кожному регіону робоча група обов’язково залучає до обговорення та розробки представників територіальних управлінь ДСА України, апеляційних судів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Завдяки такому підходу враховуються всі особливості кожного регіону: кількість населення, відстань до найвіддаленіших населених пунктів, наявність інфраструктури, стан приміщення для судів тощо.

"Робота над зміною схеми місцевих загальних судів для ДСА України має надзвичайно важливе значення і стоїть на рівні з питанням належного фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності судів. Зрозуміло, що в цій ситуації ми не можемо допустити найменшого згортання отримання громадянами судових послуг, тому дуже ретельно аналізуємо пропозиції з областей", - наголосив Олексій Сальніков.

Також він зауважив, що робота в цьому напрямку дозволяє першочергово визначитися з будівлями, в яких розташовуватимуться окружні суди.

"Вже сьогодні ми знаємо, що нам вкрай необхідно знайти кошти для забезпечення роботи майбутнього Центрального окружного суду в місті Дніпрі й нарешті добудувати Мелітопольський окружний суд в Запорізькій області", - зазначив Олексій Сальніков.

За підсумками засідання робочою групою було погоджено схему окружних судів чотирьох областей: у Дніпропетровській області замість 46 наявних загальних місцевих судів працюватиме 16 окружних судів; у Запорізькій області відповідно з 24 – 8; в Івано-Франківській області відповідно – з 17 – 6, в Житомирській області відповідно з 25 - 8.

Державна судова адміністрація України