flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Довідка перевірки Житомирського районного суду Житомирської області

  

                                                                             «ЗАТВЕРДЖУЮ»

Начальник  територіального управління          державної судової

адміністрації України в Житомирській         області

                     __________________ В.В. Морей

                                                                    ___________________2015 року

 

 

ДОВІДКА

за результатами  вивчення стану організації роботи апарату  

Житомирського районного суду Житомирської області

за 11 місяців 2015 року

 

         Відповідно до наказу начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області від 24.11.2015 року № 30;  п.6 ст.151 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року № 2453-VI,  11 грудня 2015 року було вивчено стан організації роботи апарату Житомирського районного суду комісією у складі: заступника начальника управління Барабащук Т.Г., завідувача сектором організаційного забезпечення діяльності судів, судової статистики та інформаційних технологій – Моштук Т.В.,  завідувача сектором кадрової роботи – Бабіченко Д.В., начальника відділу матеріально – технічного та господарського забезпечення, організації діяльності служби судових розпорядників – Янчук Г.В. та головним спеціалістом відділу матеріально – технічного та господарського забезпечення, організації діяльності служби судових розпорядників – Драган Г.В.

 

1. Організація роботи суду з ведення судової статистики,

діловодства та архіву суду

 

          Під час вивчення роботи Житомирського районного суду щодо організації роботи з ведення судової статистики, діловодства та архіву охоплено ряд питань, а саме:

 -      Складання номенклатури справ  суду;

     -      Дотримання вимог інструкції з приймання, обліку та зберігання речових         доказів;

     -      Реєстрація та облік звернень громадян;

     -      Ведення автоматизованої системи документообігу суду.

 

Складання номенклатури справ суду

 

        Номенклатура справ є обов´язковим інформаційним довідником, який складається з метою створення єдиної системи формування справ, забезпечення їх обліку, швидкого пошуку документації за змістом і видом та їх відбору для внесення до складу Національного архівного фонду та є одним з найважливіших документів в діяльності суду.

      Номенклатура справ Житомирського районного суду схвалена  експертною комісією суду 16.04.2013 року (протокол №1), погоджена експертно-перевірною комісією державного архіву Житомирської області 29.04.2013 року (протокол №5) та затверджена наказом голови суду №29-0 від 15.08.2013 року .

  

    Номенклатура справ суду складається з 06 розділів:

01-  Систематизація законодавства

02-  Організаційна робота суду

03-  Охорона праці

04-  Робота з кадрами

05-  Робота із зверненнями громадян

06-  Архівна справа

         При огляді номенклатурних справ суду зауважень щодо невідповідності підшитих документів найменуванні самої справи не виявлено. Всі справи містять документи, які знаходяться за призначенням.

       Номенклатура справ суду на 2015 рік не переглядалася та не затверджувалася головою Житомирського районного суду, що є порушенням п.10.9 розділу 10  Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді АРК та Вищому спеціалізованому судді України з розгляду цивільних і кримінальних справ», затвердженої наказом ДСА України 17.12.2013 року № 173 .

         Керівнику апарату вказано на виконання вимог вищевказаної Інструкції .   

 

Дотримання вимог інструкції з приймання, обліку та

зберігання речових доказів

 

 Відповідно до наказу керівника апарату Житомирського районного суду від 03.04.2015 року №8-О обліку і збереження речових доказів покладено на консультанта Тарасюк Юлію Андріївну.

          В ході вивчення роботи суду було перевірено Журнал обліку речових доказів який ведеться в паперовому вигляді. Зазначений Журнал ведеться з дотриманнями вимог Інструкції з діловодства.

      Облік у журналі речових доказів відповідає вимогам Інструкції з діловодства та Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду (в новій редакції), затвердженій спільним наказом Генеральної прокуратури України, Державної податкової адміністрації України, Верховного Суду України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України та Державної судової адміністрації України від 27 серпня 2010 року № 51/401/649/471/23/125 (далі – Інструкція про речові докази). Усі речові докази,  що надходять до суду, реєструються в день їх надходження. Їм присвоюється порядковий номер згідно з журналом обліку речових доказів, де зазначаються: дата надходження, найменування, кількість, номер кримінального провадження, П.І.Б. обвинуваченого. Після винесення судового рішення в журналі обліку речових доказів зазначається його дата та прийняте рішення щодо речових доказів.

Журнал обліку речових доказів ведеться належним чином, відповідальний працівник робить всі відповідні записи про рух речових доказів у справі. Кожний аркуш журналу пронумерований,  прошитий і скріплений гербовою печаткою.

       Станом на 11  грудня 2015 року на збережені в суді знаходяться речові докази по  справі №278/595/14-к, які зберігаються в металевому сейфі.

       Порушень не виявлено.

Реєстрація та облік звернень громадян.

Розгляд звернень громадян, які не підлягають розгляду відповідно до процесуального законодавства України, здійснюється відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об‘єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 р. №348.

         Протягом  11 місяців  2015 року на адресу суду  надійшло 1  звернення громадян,  яке знаходиться на розгляді.

    Відповідно до Інструкції з діловодства в місцевих  загальних  судах та Закону України «Про звернення громадян» в суді проводиться прийом громадян. Наказом голови суду  від 21.10.2015 р. № 12-А/с  затверджено графік щодо прийому громадян  керівництвом суду.

 Графік  прийому громадян керівництвом суду висвітлений на веб - сайті суду. Згідно зазначеного графіка, прийом громадян здійснюється:

Головою суду – щоп’ятниці  з 09.00-11.00 год.

Керівником апарату та заступником керівника апарату суду  –  понеділок – четвер  з 09.00 – 13.00 год., з 14.00-18.15, щоп’ятниці з 09.00 – 13.00 год., з 14.00-17.00.

Особистий прийом громадян керівництвом суду здійснюється виключно з питань організації діяльності суду.

Заведений журнал особистого прийому громадян в суді.

       Відповідальна особа Тарасюк Ю.А. вчасно раз у квартал подає звіт по зверненням  до територіального управління ДСА України в Житомирській області для узагальнення.

          Недоліків не виявлено.

 

Ведення автоматизованої системи документообігу суду

Діловодство Житомирського районного суду здійснюється згідно з Положенням про автоматизовану систему документообігу суду (далі – Положення), затвердженим Рішенням Ради суддів України від 2 квітня 2015 року № 25, погодженим Головою ДСА України від 2 квітня 2015 року № 45, (із змінами та доповненнями) та Інструкцією з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді АРК та Вищому спеціалізованому судді України з розгляду цивільних і кримінальних справ», затвердженої наказом ДСА України 17.12.2013 року № 173 (далі – Інструкція).

 Автоматизовано ведеться прийом і реєстрація процесуальних документів та судових справ, передавання процесуальних документів і судових справ для розгляду, робота з судовими справами та матеріалами до їх завершення. За період з 01.01.2015р. по 11.12.2015р. в Житомирському районному  суді зареєстровано кореспонденції :вхідної – 13815, вихідної – 19714. Щоденно роздруковуються реєстри вхідної та вихідної кореспонденції, які зберігаються у відповідних нарядах.

Усе листування, що стосується судових справ і матеріалів, зареєстрованих у відповідних обліково-статистичних картках чи реєстраційних журналах, ведеться за єдиним унікальним номером провадження. Процесуальні документи зберігаються в автоматизованій системі документообігу суду та скріплюються електронним цифровим підписом головуючого судді (судді-доповідача). В матеріалах справ на кожній сторінці процесуального документа є унікальний штрих-код, який розміщений в нижньому правому куті документа і дає можливість його ідентифікувати.

  У Житомирському районному суді весь документообіг по справах здійснюється за допомогою КП "Д3". Обліково – статистичні картки ведуться лише в електронному вигляді. При надходженні до Житомирського районного суду  всі заяви і справи реєструються в АСДС у день надходження. Обліково-статистичні картки на справи заповнюються в електронному вигляді куди вносяться дані в гілки «Реєстрація, Вартісні показники, Попередній розгляд, Судовий розгляд, Апеляційний розгляд, Касаційний розгляд, Інші відмітки, Передача до архіву, Старі показники».

 В ході проведення вибіркової перевірки вивчався стан заповнення обліково - статистичних карток. Встановлено, що вся інформація в первинні картки вноситься систематично, достовірно та відповідає матеріалам конкретної справи.

        Після завершення автоматичного розподілу судових справ (матеріалів)  формуються та роздруковуються реєстри судових справ і матеріалів на кожного суддю , після чого справи головуючим суддям передаються під підпис  у реєстрах. 

          Окремо було перевірено обліково-статистичні картки на предмет внесення відомостей про судовий збір. Було встановлено, що всі відомості про судовий збір до ОСК вносяться повно.

       Згідно зі статтею 9 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 435-VIII від 19.05.2015 реалізовано перевірку зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (далі – Казначейство України) та розроблено функціонал відображення підтверджень зарахування оплати (повернення) судового збору. 

        Дані, щодо підтвердження сплати (повернення) судового збору надходять до КП «Д-3» в автоматичному режимі. Під час надходження таких записів виконується автоматичне поєднання записів про сплату (повернення) судового збору, які зазначаються в обліково-статистичних картках з записами підтверджень про сплату (повернення) судового збору, які надійшли з Казначейства.

         Перед початком розгляду справи, помічники  суддів перевіряють наявність  в ОСК підтвердження оплати та, у разі, якщо вона відсутня, виконують пошук відповідного підтвердження оплати у ручному режимі, після чого дані записи поєднують.

         В ході перевірки виявлено, що в АСДС в ОСК по справах №278/1667/15-ц, №278/3429/15-ц, №278/3441/15-ц, №278/2150/15-ц, №278/3539/15-ц, №278/3567/15-ц відсутня інформація про користувача, що поєднав з підтвердженням з казначейства , а також відсутня інформація щодо автопоєднання з підтвердженням з казначейства.

        Керівнику апарату вказано на те, що в АСДС реалізовано механізм роздрукування виписок про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України, які необхідно долучати до справи як доказ здійснення контролю по зарахуванню судового збору а виконання ст.9 Закону України « Про судовий збір» «Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України»).

        Статистичні Звіти формуються  автоматично в програмі Д-3 та подаються до територіального управління у встановлені графіком строки у електронному та паперовому виглядах.

        Звіти здаються без зауважень.  

 

  2.Ведення кадрового діловодства

 

          Ознайомившись із порядком ведення кадрового діловодства в Житомирському районному суді Житомирської області встановлено наступне:

Формування штату та заповнення вакансій

 

     Відповідальною особою за ведення кадрового діловодства в суді призначено заступника керівника апарату суду Діденко Наталія Євгеніївна .

     У штатному розписі Житомирського районного суду станом на 18 грудня 2015 року передбачено 43,5 штатних одиниць посад, з них: 8 суддів, 31 державний службовець, 1 службовець та 3,5 інших працівника.

          Правила внутрішнього трудового розпорядку Житомирського районного суду затверджені наказом голови суду №36-к від 02.08.2012 року та розміщені на стенді.         Оригінал з підписами працівників апарату суду зберігається в номенклатурній справі № 2-23. З оригіналом ознайомлені всі працівники апарату суду.

         Порушень не виявлено.

 

Дотримання вимог ст. 15 Закону України "Про державну службу"

при прийнятті на роботу

 

     Статтею 15 Закону України «Про державну службу» визначено, що прийняття на державну службу на посади третьої-сьомої категорій, передбачених статтею 25 Закону України «Про державну службу», здійснюється на конкурсній основі, крім випадків, коли інше встановлено законами України.

Конкурси на заміщення вакантних посад державних службовців, порядок проведення іспиту проводяться у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №169 від 15 лютого 2002 року «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців» із змінами, наказу Головного управління державної служби України від 08 липня 2011 року № 164, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 липня 2011 року за № 930/19668 «Про затвердження Загального порядку проведення іспиту на заміщення вакантних посад державних службовців», із змінами.

Наказом керівника апарату суду № 21-о від 26.06.2015 року  затверджено порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців, затверджено форму екзаменаційного білета, відомості, перелік питань та склад конкурсної комісії.

Оголошення та вимоги до вакантної посади друкуються в місцевих газетах «Інтерес» та «Ехо» або поширюються через інші засоби масової інформації не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу.

На протязі 2015 року був проведений конкурс на заміщення вакантної посади секретаря суду ( наказ № 36-к від 23.06.2015 року "Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади секретаря суду". В конкурсі приймало участь вісім кандидатів.

Відповідно до п. 3.6. Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого наказом Головного управління державної служби України від 08.07.2011 № 164, при підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи на аркуші із штампом державного органу, в якому проводиться конкурс. Перед відповіддю обов'язково вказуються прізвище, ім'я та по батькові кандидата, номер білета та питання, зазначені в білеті. Після підготовки відповідей на аркуші проставляються підпис кандидата та дата складання іспиту.

На аркушах з відповіддями всіх кандидатів не вказано прізвище, ім'я та по батькові кандидата, дата складання іспиту, що є порушенням .

 

Засідання конкурсної комісії оформлене протоколом №1 від 07.08.2015 року. За результатами конкурсу на посаду секретаря суду було призначено Федіна Андрія Андрійовича, а також зараховано до кадрового резерву Мартиросяна Татула Сергісовича.

 

Ведення особових справ та трудових

книжок працівників суду

 

Особові справи працівників апарату Житомирського районного суду ведуться з дотриманням вимог Порядку ведення особових справ державних службовців в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року № 731.

         До особових справ державних службовців долучені Загальні правила поведінки державного службовця та Попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби, з якими державні службовці суду ознайомлені під розписку.

         Особові справи працівників суду формуються та реєструються в книзі обліку руху особових справ  не пізніше тижневого терміну з дня призначення особи на посаду.        

         Особові справи та трудові книжки зберігаються в металевій шафі.

         В деяких особових справах працівників суду не повністю заповнені особові картки форми № П-2ДС (відсутня інформація щодо: про відпусток, підвищення кваліфікації (навчання), нагородження, зарахування до кадрового резерву).    

   

Облік та видача службових посвідчень

 

Облік, використання та зберігання службових посвідчень у суді ведеться відповідно до Інструкції про порядок оформлення, обліку, використання та зберігання службових посвідчень працівників апаратів місцевих та апеляційних судів, затвердженої наказом ДСА України від 11 жовтня 2012 року № 123 .

В Житомирському районному суді заведено журнал видачі службових посвідчень, який прошито, пронумеровано та скріплено печаткою. Станом на 18 грудня 2015 року видано 3 посвідчення працівникам апарату суду.

Відповідно до Інструкції про порядок оформлення, обліку, використання та зберігання службових посвідчень працівників апаратів місцевих та апеляційних судів (далі - Інструкція), затвердженої наказом ДСА України від 11 жовтня 2012 року № 123 для знищення зіпсованих бланків посвідчень та пошкоджених і непридатних для використання посвідчень необхідно не менше трьох працівників апарату суду (п.5.6. розділу 5 Інструкції). Знищення зіпсованих бланків посвідчень та пошкоджених і непридатних для використання посвідчень проводиться комісією в складі не менше 3 (трьох) працівників. Склад комісії затверджується відповідним наказом. Про знищення зіпсованих бланків посвідчень та пошкоджених і непридатних для використання посвідчень складається акт, який затверджується керівником апарату суду (п.5.8. розділу 5 Інструкції). Акти в установленому порядку реєструються в службі персоналу та підшиваються в окрему справу. У Журналі видачі посвідчень робляться відмітки про знищені бланки та посвідчення (абз. 2 п.5.8. розділу 5 Інструкції).

          На протязі 2015 року знищених посвідчень не було.

          Відсутній наказ про затвердження складу комісії для знищення зіпсованих бланків посвідчень та пошкоджених і непридатних для використання посвідчень ( вимоги Інструкції про порядок оформлення, обліку, використання та зберігання службових посвідчень працівників апаратів місцевих та апеляційних судів) .

 

Порядок надання відпусток

16.12.2014 року затверджений графік відпусток для працівників апарату суду на 2015 рік. Начальником територіального управління ДСА України в Житомирській області 30.12.2014 року затверджений графік відпусток для суддів на 2015 рік.

Рекомендується при наданні відпусток працівникам апарату суду дотримуватись затвердженого графіку.

 

Реалізація Закону України "Про очищення влади"

 

Наказом керівника апарату суду № 22-О від 14.07.2015 року "Про проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених ч. 3 і 4 статті 1 Закону України "Про очищення влади" до державних службовців Житомирського районного суду" 03.11.2015 року визначено днем початку проходження перевірки щодо всіх державних службовців. 04.11.2015 року в Головне управління юстиції направлено повідомлення про початок проходження перевірки державними службовцями суду. Всі відповідні запити направлені з дотриманням строків на вимог чинного законодавства.

Всі матеріали перевірки долучені до особових справ державних службовців апарату суду.

Порушень не виявлено.

 

3.Технічний стан приміщення суду

 

З 1972 року Житомирський районний суд розміщений в цегляній  двоповерховій будівлі 1972 року забудови, загальною площею 1116,7 м.кв.,  за адресою: м. Житомир, вул. Щорса, 92.

 На підставі свідоцтва про право власності серія САЕ №528703 від 18.03.2013р. приміщення загальною площею 1116,7 м.кв. та гараж загальною площею 78,0 м.кв.  перебувають у сфері управління Державної судової адміністрації України.

 

    

 Приміщення має доступний головний вхід з вулиці, оснащений елементами інформації про суд(вивіска, яку добре видно).

Окрім суду в будівлі розташовано  юридичну консультацію.

Центральний вхід до приміщення обладнаний пандусом згідно вимогам ДБН В.2.2-17:2006, уклон 8%-10%. На вході до приміщення суду встановлено кнопку виклику, яка  розташована на прийнятій для МГН висоті,  у тому числі для інваліда на візку. Дзвоник спрацьовує на посту судової міліції, яка відразу може надати допомогу інваліду на візку.

 В приміщенні просторі холи та коридори для очікування відвідувачів.

 

    

Фактична чисельність суддівського корпусу налічує 7 суддів. Всі  судді забезпечені окремими кабінетами. В приміщенні облаштовано 5 залів судових засідань. У  залі судових засідань, для розгляду кримінальних справ,  встановлено  систему  відеоконференції.  Зали    судових  засідань  забезпечені  символами  судової   влади: державними  символами  України - Державним  Гербом України та Державним   Прапором   України.

 

 

Протягом 2012-2015р.р. в будівлі Житомирського районного суду проведені ремонтні роботи системи водопостачання, електромережі, покрівлі, внутрішніх приміщень, замінено всі  (48) вікон на енергозберігаючі металопластикові. В приміщенні суду наявне центральне опалення.

На виконання  спільного наказу ДСА та МВС України від 06.09.2004 року № 1003 «Про затвердження інструкції про порядок організації підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорони приміщень судів», забезпечення незалежності та безпеки суддів, працівників апарату суду, охорони приміщення суду в Житомирському районному суді:

а) встановлена охоронна сигналізація в приміщенні  та виведена на ПЦС охорони;

б) встановлена пожежна сигналізація з виведенням на ПЦС охорони;

в) в суді встановлено 10 тривожних кнопок;

г) у  залах  судових засідань для розгляду  кримінальних справ встановлені металеві  клітки;

д)  на всіх вікнах та дверях  першого поверху встановлено металеві грати.

Послуги по обслуговуванню охоронної сигналізації надаються Управлінням поліції  охорони в Житомирській області. В суді ведеться журнал реєстрації робіт з технічного обслуговування  охоронної сигналізації. Останній запис зроблено 11.12.2015р.

Послуги по обслуговуванню та спостереженню за пожежною сигналізацією надаються ТОВ «Компанія Форпост». Ведеться журнал реєстрації робіт з технічного обслуговування пожежної сигналізації. Останній запис зроблено 11.12.2015р.

Відповідно до вимог Інструкції з організації конвоювання та тримання в судах обвинувачених(підсудних), засуджених за вимогою судів, затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України, Державної судової адміністрації України, Генеральної прокуратури України, від 26.05.2015 року №613/785/5/30/29/67/68 та Інструкції з організації конвоювання і взятих під варту осіб в органах внутрішніх справ України, затвердженої наказом МВС України від 20.01.2005 року №60-дск, у приміщенні Житомирського районного суду обладнано  кімнату для особового складу варти стрілецької роти військової частини № 3047  Національної гвардії України, яка здійснює конвоювання, та облаштовано 3 камери для утримання підсудних ( у т. ч. 2 для ізольованого утримання підсудних).

  

Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України,  Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Державної судової адміністрації України та Генеральної прокуратури України від 26 травня 2015 року за № 613/785/5/30/29/67/68 про затвердження Інструкції з організації конвоювання та тримання в судах обвинувачених(підсудних), засуджених за вимогою судів в наявності є спеціальний майданчик для заїзду конвойного транспорту та окремий вхід для конвоювання підсудних. Забезпечено технічний зв’язок між постами міліції у залах судових засідань для розгляду кримінальних справ та кімнатою для конвою.

 

Організація обліку та використання в суді

товарно – матеріальних цінностей

 

        11 грудня 2015 року комісією була проведена вибіркова перевірка Житомирського районного суду в м. Житомирі.

         Відповідно до наказу № 46-о від 15 листопада 2012 року матеріально – відповідальною особою в Житомирському районному суді призначений старший судовий розпорядник Антоневський В.В. При проведені інвентаризації обладнання, устаткування та інвентарю відмічено, що необоротні активи, які є в наявності у суді на період вивчення роботи, зберігаються  належним чином.

        Облік основних засобів та матеріальних цінностей ведеться  згідно з дотриманням  Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань від

02.09.2014  № 879, а саме:

- в суді ведеться журнал обліку основних засобів та матеріальних активів;

- в усіх  кабінетах та залах судових засідань є описи матеріальних цінностей та описи особистого майна працівників суду, яким дозволено користуватися в роботі за наказом голови суду; 

 - заяви працівників суду на користування особистим майном  зберігаються в окремій папці у відповідності до затверджених договорів відповідального за зберігання ТМЦ;

- наявні переліки майна  відповідають фактичній наявності майна, що знаходяться в кабінетах;

-  інвентарні номери є на всіх основних засобах;

       Облік надходження  та витрат маркованої продукції в суді здійснюється відповідальною особою суду. Відповідно до реєстру щомісячно надаються звіти про використання маркованої продукції. Марки та конверти зберігаються належним чином у сейфі;

- залишки маркованої продукції на період перевірки (11.12.2015р.) становить 45020,22(Сорок п’ять  тисяч  двадцять грн. 22 коп.), що  відповідає даним бухгалтерського обліку.

- видача та списання матеріалів, господарських товарів, малоцінного та швидкозношуваного інвентарю проводиться згідно актів і роздаточних відомостей на потреби установи, по мірі їх використання. Зокрема папір та диски списуються щомісячно. Всі документи знаходяться в одній окремій папці.   

    Судді Житомирського районного суду м. Житомира  забезпечені  мантіями та нагрудними знаками. Згідно з даними бухгалтерського обліку в наявності є 6 мантій та 6 нагрудних суддівських знаків.

     Згідно з Інструкцією печатки і штампи зберігаються в сейфі, ведеться їх облік у відповідному журналі, який прошнурований, пронумерований та підписаний головою суду із закріпленням гербовою печаткою суду.

     Комісією Житомрського районного суду була проведена щорічна інвентаризація , інвентаризаційний опис № 161  від 13.11.2015р. в якому  відображено результат інвентаризації, надісланий до ТУ ДСАУ в Житомирській області 17.11.2015р.  Під час перевірки було перевірено достовірність даних які зазначені в вище зазначеному описі. Розбіжностей не виявлено.

В облік матеріальних цінностей порушень не виявлено.

 

Технічний стан засобів фіксації  та комп’ютерної техніки

    

          Житомирський районний суд м. Житомира має в наявності 25 одиниць ПК, 3 одиниці серверного обладнання, 2 одиниці копіювальних апаратів, один багатофункціональний пристрій, 15 одиниць принтерів, 2 одиниці відеоконференц зв’язку, один БПФ та 7 одиниць системи фіксації судового процесу, що відповідає даним бухгалтерського обліку. 

        Технічна характеристика систем фіксації, які встановлені в залах судових засідань № 1,2,3,4,5  та кабінетах суддів № 2 та № 7 Житомирського районного суду:

      - в залах судових засідань  №1 встановлений ТЗФСП «Оберіг» з інвентарним № 10480014  (2005р.), знаходиться в робочому стані використовується за цільовим призначенням, є морально застарілим ( рекомендовано замінити ), також встановлений відеоконференцзв’язок з інвентарними номерами № 10429905,  який використовується за призначенням відповідно до своїх функцій, також  використовується як ТЗФСП «Камертон»;

     - в залі № 2 встановлено ТЗФСП «Камертон»  з інвентарним № 10410706 (2008р.) знаходиться в робочому стані використовується за цільовим призначенням), також встановлений відеоконференцзв’язок з інвентарними номерами №10429980, який використовується за призначенням відповідно до своїх функцій, також   використовується як ТЗФСП «Камертон».

       В залі №3,№2,№4, № 5 та №7 встановлені ТЗФСП «Камертони» з інвентарними номерами № 1041000, №10480014, № 10480014, № 1041000, №1041000  які знаходиться в робочому стані та використовується за цільовим призначенням.

 

 ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ СУДОВИХ РОЗПОРЯДНИКІВ.

Служба судових розпорядників налічує 3 чоловіка.

Посаду старшого судового розпорядника обіймає Антоневський Віктор Володимирович. Для перевірки представлені:

-журнал реєстрації справ(заявок)-за 2015рік зареєстровано  986 заявок;

-положення про службу судових розпорядників та організацію його діяльності в Житомирському  районному суді;

- правила, інструкції, регламенти, методичні вказівки та рекомендації служби судових розпорядників.

Вся документація ведеться належним чином.

Ведеться  журнал обліку інструктажів з техніки безпеки;

- журнал обліку інструктажів з пожежної  безпеки;

- журнал обліку та технічного обслуговування  вогнегасників;

-журнал технічного обслуговування пожежних гідрантів та кран-комплектів;

- журнал обліку засобів звязку;

Всі працівники суду ознайомлені із:

-  Інструкцією про заходи пожежної безпеки;

- Положенням про інструктажі з охорони праці, дотриманням правил техніки безпеки та протипожежної безпеки;

   - Інструкцією з охорони праці  при користуванні персональним комп’ютером.

 

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ:

 

         На підставі вивчення стану організації роботи апарату Житомирського районного суду Житомирської області за 11 місяців 2015 року, робоча група ТУ ДСА України в Житомирській області прийшла до висновку, що робота Житомирського районного суду відповідає вимогам Закону України « Про судоустрій і статус суддів» (у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»), та іншим нормативно-правовим актам України, налагоджена на доброму рівні.

 

·       Керівник  апарату здійснює організаційне забезпечення діяльності суду на доброму рівні. Контролює та знає кожну ділянку роботи апарату суду.

·      Апарат суду працює злагоджено, ініціативно, дотримуючись законодавства.

 

Для покращення умов праці працівників суду, бажано провести :

-  провести поточний ремонт фасаду приміщення з утепленням;

-  в архівному приміщенні  необхідно замінити старі дерев’яні вікна на енергозберігаючі металопластикові.

      - забезпечити комп’ютерною технікою в кількості– 8шт., ТЗФСП – 2шт.,   

        принтер (або БФП) – 4шт. 

 

        Довідку за наслідками перевірки роботи суду обговорити на оперативній нараді суду. Вказані недоліки виправити, врахувати в роботі і не допускати у подальшому  .                  

 

Керівник робочої групи

 

заступник начальника управління                                                Т.Г. Барабащук

 

Члени робочої групи

 

завідувач сектором організаційного

забезпечення діяльності судів, судової

статистики та інформаційних технологій                                Т.В.Моштук

 

завідувач сектором кадрової роботи                                             Д. В. Бабіченко

 

начальник відділу матеріально–технічного

та господарського забезпечення,організації

діяльності служби судових розпорядників                              Г.В. Янчук

 

головний спеціаліст відділу матеріально–технічного

та господарського забезпечення,організації

діяльності служби судових розпорядників                               Г.В.Драган